Whatsapp

Kullanıcı Sözleşmesi

Kiralama amaçlı sözleşme

1)  www.staykalkan.com web sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonunuz ödemeniz gerçekleştiği takdirde takvimlere işlenecek ve rezervasyonunuz onaylanmış olacaktır (Rezervasyonunuz Gülhan İnan'ın ticari banka hesaplarına transfer veya sanal pos ile minimum %30 ön ödeme tutarı veya tamamını ödenmediği ve tutar hesaplarımıza ulaşmadığı takdirde gerçekleşmez) .Konaklama tesisine girişte ilgili kişiye veya ev sahibine ön ödeme tutarından (Ön ödeme tutarı %30 dur.) kalan ödeme yapılmalıdır (%30 ön ödeme yapıldığı takdirde geçerlidir, tam ödeme yaptıysanız girişte sizden ek hizmet talep etmediğiniz sürece ek ücret alınmaz.). Villadan çıkışta ev sahibi ya da ilgili kişi tarafından yapılacak kontrolde eğer bir hasar varsa, Gülhan İnan’ın (Bundan sonra ''Pier Homes'' olarak anılacaktır.)  bu hasar ücretini müşteriden talep etme hakkı saklıdır.

2)  Kalan ödeme eve girmeden önce peşin olarak ödenir. (Online Ödeme - Pos ile Ödeme - Nakit) Yetkili kişiye ödeme yapılmadan eve giriş yapılamaz.

3)  Eve giriş saatleri 14:00 – 16:00 arası (Temizlik sebebi ile) , evden çıkış saatleri ise kesinlikle saat 11:00’a kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsaitlik durumuna bağlı olarak değiştirebilir.

4)  Stay Kalkan ev sahibi ile müşteri arasındaki aracıdır. Evle ilgili bir sorun olduğu taktirde, ilgili kişi veya ev sahibi bu sorunu gidermekle yükümlüdür. Sorunun çözülemediği durumlarda Stay Kalkan sorunu gidermeye yardımcı olur.

5) Tüm evlerimizde mevcut bulunan ve mal sahipleri tarafından yaptırılmış olan olası deprem, yangın, su baskını, doğal afet  vs. her türlü sigorta, evde konaklayan misafirleri kapsamamaktadır. Evde konaklayan misafirlerin hayat, sağlık ve hırsızlık sigortaları gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

6) Evde, yukarıda belirtilen kişiler haricinde ekstra kişilerin konaklaması yasaktır. Evin tanımında belirtilen maksimum kişi sayısından fazla kişinin konakladığı tespit edilirse, ev sahibinin / ilgili kişinin bu kişileri evden çıkarma yada ek ücret isteme hakkı bulunmaktadır.

7) Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 30 gün önce Stay Kalkan’a bildirilmesi gerekir. Bildirilmediği takdirde Pier Homes kalan meblağı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

8) İhtilaf olduğu takdirde anlaşmazlığın çözülmesi için Kaş Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

9) İşbu sözleşme 9 (dokuz) madde ve 2 (iki) nüsha halinde 01/01/2020 tarihinde tanzim ve imza edilmiş olup, sözleşmenin bir nüshası müşteride, bir nüshası Müşteri‘de kalırken diğer nüshası ev sahibine verilmiştir.

Yola çıkmadan önce mutlaka okuyunuz :

Yola çıkmadan önce Yol tarifi bilgilerini bir haritada ya da internet üzerinden kontrol ediniz. Size yardımcı olmamız açısından yaptığımız bu tariften dolayı çıkabilecek sıkıntılardan ya da zararlardan sorumlu değiliz.
Yola çıkmadan 1 gün önce mutlaka bize yola çıkacağınızı haber veriniz.
Yola çıkmadan önce  Sözleşme, Seyahat Belgesi ve Krokinin bir yazıcı çıktısını mutlaka yanınızda bulundurun.
Sizden Depozito, Elektrik, su . vs. gibi giderler talep edilmeyecektir. Bu giderler ücrete dahildir. Ancak konaklama tesisinden çıkışında yetkililerimiz tarafından yapılacak kontrolde hasar görmüş bir eşya ya da materyal var ise Stay Kalkan yada Pier Homes bunu sizden talep edebilir. (Konaklama Tesisine ilk girdiğinizde ya da ilk gün mutlaka eşyaları kontrol ediniz. Gözünüze çarpan bir kırık dökük vs… eşya ya da materyal varsa bize ya da ilgili kişiye not aldırınız ya da bildiriniz)
Tatiliniz süresince Aktiviteler, Turlar, Gezilecek yerler veya araç kiralama ile ilgili bizlere her zaman danışabilirsiniz. Size gerekirse bir tatil programı hazırlayabilir, aktiviteler için rezervasyonlar yaptırabiliriz. ( Stay Kalkan ve Pier Homes komisyon veya kazanç haklarını saklı tutar.)
Eve giriş saatiniz normal şartlarda saat 16:00’dır. Ancak evi size temiz teslim edebilmemiz için bize ek olarak 3-4 saat temizlik süresi vermeniz gerekebilidir. (Bir önceki müştreriden dolayı oluşabilecek ciddi hasarların giderilmesi için normal temizlik süresinden daha fazla zamanın gerekli olduğu durumları kapsar.) Evden çıkış saati ise kesinlikle saat 11:00’e kadardır (mevcut konaklamadan sonra bir sonraki müşterinin giriş saatine kadar binanın temizlenmesi ve mevcut hasarların giderilmesi için saat 11:00 çıkış saati olarak belirlenmiştir.). Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsaitlik durumuna bağlı olarak değiştirebilir.
Kiralama Bilgileri